Szkolenia AFF

Szkolenie teoretyczne AFF przewiduje 8 godz. wykładów i ćwiczeń.

Szkolenie Teoretyczne omawia zasady bezpieczeństwa skoku spadochronowego, budowę spadochronu oraz jego zabezpieczenia, technikę skoku AFF, sterowanie spadochronem i lądowanie oraz sytuacje awaryjne. Prezentowane są materiały wideo i wykonywane ćwiczenia naziemne. Szkolenia AFF organizujemy w naszej głównej bazie we Włocławku w postaci trwających tydzień obozów spadochronowych.
Po ukończeniu szkolenia, kolejne skoki można wykonywać w Chojnie.

Nauczymy Cię:

• Stabilnej pozycji, w której możemy bezpiecznie otwierać spadochron.
• Kontroli wysokości podczas swobodnego spadania, tak abyście otwierali spadochron na prawidłowej wysokości.
• Wykonywania kontrolowanych obrotów, tak aby zmieniać kierunek podczas swobodnego spadania.
• Techniki szybkiego przemieszczania się w wybranym przez siebie kierunku.
• Pozycji niestabilnych oraz powrotu z nich do układu stabilnego.
• Prawidłowego manewrowania spadochronem.
• Bezpiecznego lądowania w wyznaczonej strefie.
• Znajomości sytuacji awaryjnych oraz prawidłowego sposobu postępowania i uruchamiania spadochronu zapasowego. Szkolenie teoretyczne kursu spadochronowego AFF kończy się testem, po którym rozpoczynamy szkolenie praktyczne AFF.

SZKOLENIE PRAKTYCZNE AFF

Pierwsze skoki student wykonuje w asyście 2 instruktorów, którzy podczas swobodnego spadania asekurują Was w powietrzu. Za pomocą systemu znaków porozumiewają się z Wami np.: otrzymujecie sygnał do skorygowania Waszej sylwetki.
Po opanowaniu podstaw skaczecie z jednym instruktorem, aż do egzaminu będącego ukończeniem kursu spadochronowego AFF.
Każdy skok wykonujemy z 4000 metrów, co daje wam ok. 50 sekund swobodnego spadania i ok. 6 min. lotu spadochronem na otwartej czaszy.
Podczas kursu AFF wszystkie skoki są filmowane przez instruktorów, a następnie omawiane indywidualnie. Tylko taka metoda pozwala na efektywne uczenie się i możliwość doskonalenia umiejętności w każdym kolejnym skoku.
Kurs spadochronowy AFF kończy się egzaminem. Po jego zaliczeniu skoki wykonuje się samodzielnie (instruktorzy prowadzą nadzór nad skoczkiem do 50 skoku).
Po wykonaniu 50 skoków spadochronowych uczeń może ubiegać się o wydanie przez Urząd Lotnictwa Cywilnego – Świadectwa Kwalifikacji – dokumentu stwierdzającego całkowitą samodzielność skoczka spadochronowego.